عوارض دیابت

اختلالات زنانه

اختلالات زنانه

سنگینی دیابت در زنان منحصربه‌فرد است و می‌تواند روی مادر و جنین متولد نشده‌اش تأثیرگذار باشد. دیابت می‌تواند موجب مشکلاتی در حاملگی‌ مانند سقط جنین و حاملگی‌های ناموفق و یا تولد نوزاد با اختلالات مادرزادی شود.

اختلالات مردانه

اختلالات مردانه

در گذشته مردان مبتلا به دیابت كم‌تر در مورد مشکلات خاص خود با کسی صحبت می‌کردند. شاید فکر می‌کردند به مردانگی آن‌ها آسیب برساند!

نارسایی شریان‌های محیطی

نارسایی شریان‌های محیطی

نارسایی شريان‌هاي محیطی عبارتست از تنگ شدن سرخ‌رگ‌های اندام تحتانی (پاها) که معمولاً به علت انباشته شدن ذرات چربی در دیواره‌ي آن‌ها به وجود می‌آید و در نتیجه، خون‌رسانی به اندام تحتانی مختل می‌شود.

نروپاتی یا صدمه به اعصاب

نروپاتی یا صدمه به اعصاب

صدمه به اعصاب به علت دیابت، نروپاتی دیابتی نام دارد. 50 درصد مبتلایان به دیابت، درجاتی از نروپاتی را دارند. هرچه طول ابتلا به دیابت بيش‌تر باشد؛ احتمال نروپاتی بيش‌تر است

کتواسیدوز دیابتی

کتواسیدوز دیابتی

کتواسیدوز دیابتی یک عارضه‌ی جدی دیابت است که می‌تواند منجر به اغماء و مرگ شود. وقتی سلول‌های بدن شما به توليد انرژی از سوختن گلوکز قادر نباشد به ناچار از چربی‌ها استفاده می‌کند که به توليد مواد کتونی منجر می‌شود.

فلج معده

فلج معده

فلج معده اختلالی است که در مبتلایان به دیابت نوع 1 و 2 به وجود می‌آید و در آن تخلیه‌ي معده به تأخیر می‌افتد و به عبارتی غذا مدّت زیادی در معده می‌ماند.

مشکلات بهداشت دهان

مشکلات بهداشت دهان

قیقات نشان داده است که شیوع بیماری‌های لثه در دیابتی‌ها شایع‌تر است و بنابراین بیماری‌های لثه نیز باید در لیست عوارض دیابت همانند بیماری‌های قلبی، سکته‌های مغزی، بیماری‌های کلیوی و بیماری‌های چشمی قرار گیرد.

اختلال شنوایی

اختلال شنوایی

شنوایی طبیعی به عملکرد عروق خونی کوچک و اعصاب کوچک داخلی شما بستگی دارد. پژوهشگران معتقدند که به مرور زمان قند خون بالا، سبب صدمه به این عروق و اعصاب می‌شود. در نتیجه قدرت شنوایی کاهش می‌یابد.

سکته مغزی

سکته مغزی

سکته مغزی که گاهی به آن حملات مغزی نیز می‌گویند زمانی به وجود می‌آید كه خون‌رسانی به قسمتی از مغز مختلل شود و بافت مغز آسیب ببیند.